Derde priester in een week tijd vermoord in Mexico

maandag, 26 september 2016
Nieuws
Een rooms-katholieke priester die vorige week in Mexico werd ontvoerd is zaterdag dood teruggevonden. Het is de derde priester in een week tijd die vermoord is in het Midden-Amerikaanse land, meldt BBC.
José_Alfredo_Lopez_Guillen

Michoacán

Het lichaam van Jose Alfredo Lopez Guillen werd vlakbij het dorpje Puruandiro in de westelijke deelstaat Michoacán gevonden. Hij was volgens de openbare aanklagers een aantal dagen daarvoor doodgeschoten.

Veracruz

Op de dag dat Lopez Guillen werd ontvoerd, werden de lichamen van twee andere priesters gevonden in Veracruz aan de oostkust. Ook zij zijn met een kogel om het leven gebracht. Volgens bronnen binnen de Mexicaanse kerk zou Lopez Guillen eerst zijn beroofd, voordat hij uit zijn huis werd ontvoerd.

Drugs

De twee eerdere moorden lijken overigens geen verband te hebben met de dood van Lopez Guillen. De deelstaten Veracruz en Michoacan worden al jaren geplaagd door drugsgeweld en georganiseerde misdaad.

bron: Nu.nl